کابل 

 • کابل HDMI
  کابل HDMI

  کابل HDMI چیست و چه کاربردی دارد ؟

   HDMI پورتی است که امکان انتقال صدا و تصویر را به صورت همزمان و با کیفیت بالا فراهم می کند؛ از کابل HDMI برای اتصال دو دستگاه ویدئویی و پخش با خروجی و ورودی HDMI به یکدیگر استفاده می شود. از کابل اچ دی ام ای برای اتصال کنسول بازی ، گیرنده دیجیتال ، میکسر تصویر ، دستگاه پخش Blue ray و ... به انواع تلویزیون ، کارت کپچر و ویدیو پروژکتور استفاده می شود.

  انواع کابل HDMI

  کابل HDMI دارای مدل ها و کیفیت های مختلفی می باشد. این کابل ها با کیفیت های متفاوتی تولید می شوند. این کابل ها با نسخه های 1.4 ، 2.0 و 2.1 طراحی و تولید می شوند. کابل HDMI 1.4 قابلیت انتقال ویدئو با کیفیت و رزولوشن 1080p60 و 4k2k@30Hz را دارد. کابل HDMI 2.0 قابلیت انتقال ویدئو با کیفیت 1080p@60 و 4K2k@60 را دارد که برای دستگاه های پخش و ضبط 4K مانند کنسول بازی PS4 Pro استفاده می شود. کابل HDMI 2.1 هم قابلیت انتقال تصاویر تا رزولوشن بالای 8K را دارد که مصرف کمتری نسبت به سایر کابل ها دارد. کیفیت ساخت کابل اچ دی ام ای هم متفاوت است. برای پروژه های ساده و خانگی از کابل های ساده می توان استفاده کرد اما برای پروژه ها و دستگاه های حرفه ای باید از کابل های با کیفیت ساخت بالا مانند کابل HDMI شرکت بافو یا فرانت و کی نت پلاس استفاده کنید تا تصویر دچار قطعی و افت سیگنال نشود.

  خرید کابل HDMI

  برای خرید کابل HDMI باید نیاز های خود را بررسی کنید. نیازهایی مانند چه رزولوشنی قرار است انتقال دهید ؟ این کابل را برای چه دستگاهی می خواهید و چند متر کابل نیاز دارید. به عنوان مثال برای اتصال یک گیرنده دیجیتال به تلویزیون می توان از یک کابل اچ دی ام ای ساده با قیمت ارزان استفاده کرد اما برای اتصال یک دوربین حرفه ای فیلمبرداری به یک کارت کپچر یا مانیتور با کیفیت 4K باید از یک کابل HDMI با کیفیت بالای نسخه 2.0 استفاده کنید. شما می توانید انواع کابل HDMI را در فروشگاه مدیافو بررسی و با یکدیگر مقایسه کرده و آن را با قیمت مناسب از Mediafo خریداری کنید.

 • کابل VGA
  کابل VGA
 • کابل SDI
  کابل SDI
 • کابل AV
  کابل AV
 • کابل Displayport
  کابل Displayport
 • کابل Mini Display
  کابل Mini Display
 • کابل DVI
  کابل DVI
 • کابل شبکه
  کابل شبکه
نمایش 1 - 23 از 23 آیتم
نمایش 1 - 23 از 23 آیتم

منو

مقایسه 0