اسپلیتر HDMI 

نمایش 1 - 19 از 19 آیتم
نمایش 1 - 19 از 19 آیتم

اسپلیتر HDMI چیست ؟

اسپلیتر HDMI که به نام های تقسیم کننده و توزیع کننده HDMI یا هاب اچ دی ام ای هم شناخته می شود ، به دستگاهی گفته می شود که قابلیت تبدیل 1 رابط اچ دی ام آی به 2 ، 4 ، 8 یا 16 تصویر HDMI یکسان و همزمان را دارد. این اسپلیتر در پروژه های خانگی و شرکتی ساده تا پروژه های حرفه ای ، استودیویی و حرفه ای بسیار پرکاربرد است. از اسپلیتر به عنوان یک راه حل مطمین برای در اختیار داشتن تصاویر یکسان در مانیتور ها و تلویزیون ها در نقاط مختلف استفاده می شود که علاوه بر آسان کردن کار برای کاربر ، کاهش چشمگیری در هزینه ها و کنترل آن دارد. از تولید کننده های HDMI Splitter می تواند به شرکت های بافو BAFO ، فرانت ، لنکنگ Lenkeng ، دی نت ، کی نت ، کی نت پلاس ، وی کینگ اشاره کرد. 

اسپلیتر hdmi

انواع اسپلیتر HDMI

اسپلیتر HDMI ، در مدل های 1 به 2 ، 1 به 4 ، 1 به 8 و 1 به 16 پورت تولید می شوند. اسپلیتر های 2 پورت و 4 پورت HDMI بیشتر مصارف خانگی و شرکتی دارند و به دلیل هزینه پایین آن ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اما اسپلیترهای 8 پورت ، 16 پورت و 32 پورت HDMI مصارف حرفه ای دارند و در انواع استودیوها ، سالن های همایش و جلسات و پروژه های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند. هرچه تعداد رابط HDMI بیشتر باشد کیفیت اسپلیتر اهمیت بیشتری پیدا می کند. اسپلیتر ها علاوه بر تعداد خروجی در کیفیت تصویر هم متفاوت هستند و بستگی به مدلشان از تصاویر با کیفیت 720p ، 1080p و 4K هم پشتیبانی می کنند. البته اسپلیترهای نسل جدید علاوه بر تصاویر 4K از تصاویر HDR هم پشتیبانی می کنند. از دیگر تفاوت های اسپلیتر ها پشتیبانی از قابلیت EDID ، پشتیبانی از صدای دالبی DTS HD و ... را هم باید اضافه کرد. اسلیترهای HDMI حرفه ای مانع افت سیگنال می شوند و در تعداد خروجی زیاد و حتی با اتصال کابل بلند HDMI هم تصویر را با همان کیفیت اصلی انتقال می دهند.

قیمت و خرید اسپلیتر HDMI

اسپلیتر ها و تقسیم کننده HDMI با توجه به کیفیت و تعداد خروجیشان قیمت های متفاوتی دارند. برای انتخاب و خرید اسپلیتر HDMI باید اول نیاز خود را بررسی کنید. به چه تعداد خروجی تصویر و با چه کیفیت تصویری نیاز دارید. همچنین باید توجه کنید که از چه متراژ کابل HDMI برای اتصال بین این اسپلیتر و تلویزیون و مانیتور می خواهید استفاده کنید. برای مصارف ساده خانگی و شرکتی می توان از اسپلیترهای ساده 2 پورت و 4 پورت HDMI با قیمت ارزان و البته کیفیت مناسب استفاده کرد اما برای پروژ] های حرفه ای با طول کابل بلند باید از اسپلیترهای حرفه ای استفاده کنید که هزینه بالاتری نسبت به محصولات متفرقه و یا معمولی دارند. شما می توانید انواع اسپلیتر HDMI با برندها و مدل های متفاوت را در فروشگاه اینترنتی مدیافو بررسی ، مقایسهو با قیمت مناسب و گارانتی معتبر خریداری کنید. 

منو

مقایسه 0